سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف خواهد کرد

galaxy-note-7-iris-scanner-picture

سامسونگ تولید گلکسی نوت 7 را متوقف خواهد کرد

galaxy-note-7-iris-scanner-picture

آتش گرفتن و انفجار گوشی های گلکسی نوت 7 سامسونگ یکی از داغ ترین خبرهای دنیای تکنولوژی در هفته های اخیر بوده است. در حالی که پس از گزارشاتی مبنی بر آتش گرفتن خود به خود این دستگاه ها سامسونگ تصمیم گرفت برای جلوگیری از بروز یک فاجعه تبلیغاتی تمامی گلکسی نوت 7 های فروخته شده را از بازار جمع آوری کند و پس از مدتی دستگاه های جدید را به خریداران تحویل دهد. سامسونگ بدون در نظر گرفتن خسارت مالی ناشی از این اتفاق تلاش کرد گلکسی نوت 7 را بار دیگر به بازار رقابت سال 2016 باز گرداند، اما گزارش های جدیدی که از آتش گرفتن مجدد نوت 7 های تعویض شده در رسانه ها منتشر شده اند باعث شده سامسونگ تصمیم سختی را اتخاذ کند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط رویترز، سامسونگ الکترونیک تولید تلفن های هوشمند گلکسی نوت 7 را به دلیل دریافت گزارشات متعدد از آتش سوزی دستگاه های تعویض شده در کره جنوبی متوقف کرد. همچنین این کمپانی پس از مذاکره با مقامات چینی و آمریکایی، هر گونه فروش و تعویض دستگاه های نوت 7 در این کشورها را نیز به حالت تعلیق در آورده است. هفته گذشته کمپانی AT&T به عنوان دومین شرکت بزرگ مخابراتی ایالات متحده از توقف تعویض گوشی های گلکسی نوت 7 که از باتری های امن استفاده می کردند خبر داده بود. همچنین T-Mobile نیز فروش این گوشی ها در آمریکا را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

پس از انتشار این اخبار، ارزش سهام سامسونگ با 3.3 درصد کاهش مواجه شده و به نظر می رسد درآمدهای مالی 3 ماهه چهارم سال 2016 سامسونگ به دلیل این اتفاق با کاهش شدیدی روبرو شوند. هنوز مشخص نیست قدم بعدی سامسونگ برای نجات گلکسی نوت 7 چه خواهد بود و آیا می بایست با عرضه گسترده این دستگاه خداحافظی کرد یا خیر.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط